Gelecek Hareketi Gelecek Yürüyüşü

“Ayaklarım hareket etmeye basladığı anda düşüncelerim akmaya başlar” demiş Thoreau.

Gelecek icin söylemlere, söylemler için fikre, fikirler için de yürümeye ihtiyacımız var dedik ve 29 Haziran’ı Gelecek Yürüyüşü günü olarak seçtik. Geleceğin Bilimi ailesi olarak yollara düştük, ellerimiz boş durmasın diye yanımıza birer çöp torbası alıp doğaya da bir iyilik yaptık.

Belgrad ormanının Bahçeköy girişinden başlayan yürüyüşümüz Kömürcü Bendi ve Valide Sultan Göletinden geçerek yine aynı yerde sonlandı.
Yürüyüş sırasında farklı bilimlerle uğraşan 35 kişi ideallerinden bahsetti, ortak noktalarda buluştu. Ufak molalarda şimdi doğayı dinleme vaktidir dedik ve sessizliği sağlayıp gözlerimizi kapattık, anlatma sırası bu kez doğaya gelmişti.

11 kilometrenin sonunda topladığımız çöplerin miktarı, torbaların ağırlığı ve konuşulan konular farklıydı ancak yüzlerdeki tebessüm ortaktı. Tekrar görüşmek, yürüyüş sırasında tohumu atılan fikirleri geliştirmek üzere sözleşildi ve yürüyüş sona erdi.

Geleneksel hale getirmeyi planladığımız Gelecek Yürüyüşünün ilkini bu şekilde tamamlamış olduk. Bir dahaki yürüyüş tarihini sabırsızlıkla bekliyoruz.
Organizasyonu tertib eden Gelecek Meclisimize teşekkürü borç biliriz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.