Gelecek Buluşmaları – Yavuz Atalay

Merhaba,
8. Gelecek Bulusmalarinda bu ay Gönüllü Fotoğrafçı Yavuz Atalay ile Afrika Söyleşisi için biraraya geleceğiz. Bu guzel bulusmaya sizi de bekliyor, iyi günler diliyoruz.

Tarih/saat: 14 Ekim
Pazar 17.00
Yer: Uskudar Genclik Merkezi Has Oda

Iletisim icin: Dilan Demirbilek-0535 851 80 49

Kimdir Yavuz Atalay?

1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul ve liseyi İstanbul Ümraniye’de okudu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde İsletme bölümünden mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir.

Sosyal medya ve web tasarım eğitimleri aldı. Sosyal medya danışmanlığı yaptı. Birçok sosyal ve siyasal platformda aktif görevler aldı.
Fotoğraf makinasıyla tanışmasını hayatının dönüm noktası olarak kabul etti. Profesyonel hayatına Marmaris ve Bodrumda “ Düğün öncesi ” çekimleri yaparak başladı

Üniversite yıllarında Fotoğraf topluluğu başkanlığı yaparken Gençlik ve Spor Bakanlığı Muğla Gençlik Merkezinde üniversite öğrencilerine verdiği derslerle fotoğrafçılığı sevdirmeye çalıştı.
Güney Afrika, Zambiya, Çad, Tunus, Somali, Cibuti, Kenya, Tanzanya, Nijer ve Gana olmak üzere 10 Afrika ülkesinde toplamda 9 ay fotoğraf çekimi yaptı.
“ Afrika’dan Kadın ve Çocuk Portreleri” Fotoğraf sergilerinin gelirleri ve farkındalığıyla Somali, Kenya, Nijer ve Kamerun’da 9 Su kuyusu açtıran Atalay, Yeni su kuyuları açmak için yeni sergiler açmaktadır.
Gittiği her ülkede dezavantajlı gruplar olan kadınlar ve çocuklar için sosyal projeler gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki çocuklarla Afrika’daki çocuklar arasında gönül bağı kurarken, Afrikalı çocuklara Türkiye sevgisi, Türkiyedeki çocuklara Afrika farkındalığı oluşturan “Askıda Mektup Var!” Projesi devam eden projelerindendir.
Şimdilerde Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Prof. Dr. Cevdet ERDÖL’ün Fotoğrafçılığını yapmaktadır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.